Kõik üheskoos Eesti kirjanduse sügislaadale! 10. september 2013

mati / Kirjuta esimene kommentaar

Juba sellel laupäeval, 14. septembril, on taas kõik suured ja väikesed oodatud kuldsesse Kadriorgu Eesti kirjanduse sügislaadale. Laat on püsti Eduard Vilde muuseumi õuel (Roheline aas 3) ning ootab raamatusõpru kella 11:00-18:00-ni. Ka Jänku-Juss, kellele väga meeldivad raamatud, on kohal keskpäevast kuni kella 17:00-ni, mil ta peab minema koju ema valmistatud maitsvaid ahjuporgandeid sööma. 

14. septembrikuu päeval saab toimuma 6. Eesti kirjanduse laat Vilde muuseumi õuel. Meie menukast sügislaadast Kadriorus on saanud hea traditsioon, kus saavad osaleda suured ja väikesed, vanad ja noored. Kogu melu jätkub terveks laupäevaks kella 11.00-18.00.ni.

Selle aasta sügislaat „Klassiku akende all“ keskendub lisaks eesti kirjandusele eelkõige näitekirjandusele, sest oli ju Vildegi näitekirjanik ja dramaturg.  Vilde näidendeid „Pisuhänd“ ja „Tabamata ime“  on näinud või teab suur osa Eesti rahvast. Vilde kodu saalis räägivadki oma  tööst näitlejad, dramaturgid ja lavastajad. Lastele loovad Vilde verandal mõnus lugemispesa Tallinna Keskraamatukogu head kolleegid ning lugemispesa tegevusedki on sobivalt teatrihõngulised. Loomulikult ei puudu laadalt laste hea sõber Jänku Juss. Sel aastal on veel lisaks võimalik lasta end kaunistada lõbusate näomaalingutega.

Põhitegevust on siiski Eesti kirjanduse ostul müügil. Laadatelgid on täis uut ja vana raamatut 11. kirjastuselt ja Telliskivi Kirbuturult. On veel viimane võimalus registreeruda oma raamatuid müüma info@kirbuturg.ee. Ja kes müüa ei soovi võib oma raamatud lihtsalt ära kinkida nagu Vildel oli kombeks seda teha. Soojendusbändi rolli kannab ka seekord Kadrioru Selts, kes oma „seltsimaja“ ette loob juba traditsioonilise kohalike kodupuhveti. Teater NO99 tuleb sinna oma teatrikirjandust ja –perioodikat müüma lisaks kohalikule rahvale. Ja vahel vaja ka mett moka peale määrida -meemüüja aitab hädast välja.

Laadameeleolu loomisele aitavad kaasa akordioni ja trummihäälel kõlavad pillilood. Ei puudu ka meie auväärne külaline härra Vilde isiklikult ja tavapärane laadakohvik mõnusate maiustustega.

Kastellaanimajas sees saab tajuda Eesti suure kirjaniku Eduard Vilde loomingulise isiksuse hõngu ja teisel korrusel on avatud tõeliselt tore näitus „Paberist park“, kus teatrite dekoraatorid, butafoorid, nukukunstnikud jt  on loonud muinasjutulisi pargitegelasi ja hetki pargis.

Kogu üritus on huvilistele tasuta!


PROGRAMM

Uue ja vana raamatu müük: kirjastused ja Uuskasutuskeskus
Eesti kirjanduse kirbuturg (registreeru müüma www.kirbuturg24.ee)

Raamatute müük toimub 11.00 – 18.00

12.00 ja 14.00 esinevad muusikud akordionil ja trummidel. Kavas lõbusad lood.

14.00 – 18.00 võib kohata härra Vildet isiklikult.
11.00 – 17.00 lugemispesa Vilde verandal. Tehakse teatrimaske, vaadatakse sipsiku nukuetendust, otsitakse hiiri, nikerdatakse miniteatrit, loetakse lugusid ja mängitakse mänge.

12.00 – 17.00 on kohapeal kepslemas Jänku Juss, kellega koos palli visata, pilti  teha või muidu mürada.

Noored kunstnikud teevad näomaalinguid lastele ja avatud on hubane õuekohvik.

Kadrioru Seltsi rahvas toimetab kodupuhveti, mee- ja raamatumüügiga oma seltsimaja ees ja sees.

Vaimutoitu ja põnevat teadmist pakuvad lisaks raamatutele esinejad.

15.00 Peeter Kaljumäe „Olla keegi teine ehk Vilde rolli loomine”
16.00 Maria-Lee Liivak, Siret Paju „Dramaturg ja näitekirjandus ehk mis töö see on?”
17.00 Anne Türnpu, Eva Klemets „Pööramäng ehk klassika lavastamise võlu ja valu.“

Avatud on Vilde maja oma täies hiilguses koos kirjaniku kodu ja näitusega „Paberist park“.
Eesti kirjanduse sügislaat 2013

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: